اخبار

صفر تا صد آشنایی با رنگ بدنه خودرو

1/5 - (1 امتیاز)

نقاشی خودرو در اصفهان یکی از متداول ترین و تخصصی ترین کارهایی است که روی بدنه آسیب دیده خودرو انجام می شود تا بدنه خودرو مثل روز اول خود شود.از نقاشی بدنه خودرو با نام صافکاری با رنگ ماشین نیز یاد می شود. برای انجام نقاشی ماشین باید ابتدا شکستگی ، ترک ها ، خراش ها و به طور کلی پستی و بلندی های روی بدنه از بین رود تا نتیجه ی درست و مورد رضایتی صورت گیرد.

انجام درست مرحله بتونه کاری و از بین بردن نقص های موجود روی بدنه خودرو در خودرو های لوکس بسیار حائز اهمیت است.دقت داشته باشید که اگر برای نقاشی ماشین به مرکز معتبری مراجعه نکنید ممکن است صدمات مالی بیشتری به شما وارد شود چرا که اگر هر بی دقتی انجام گردد که سبب تغییر رنگ در قسمتی از بدنه خودرو شود ، هزینه های بیشتری را باید پرداخت کنید.

ایرانه بدنه به عنوان بهترین نقاشی و صافکاری در اصفهان مشغول به فعالیت است . شما می توانید با مراجعه به ادرس درج شده در وب سایت با مشاهده ی نتایج کار موجود ، اعتماد کنید و  خودرو خود را برای صافکاری یا نقاشی بدنه در اصفهان به ما بسپارید.

انواع خدمات نقاشی خودرو در اصفهان

خدمات نقاشی خودرو در اصفهان به عنوان راهکاری جامع و حرفه ای برای ترمیم و بهبود ظاهر خودرو استفاده می شود. این کار در ایران بدنه توسط تیم های مجرب با مهارت های فنی و دانش علمی لازم انجام می شود. خدمات رنگ آمیزی خودرو در اصفهان شامل

  1. رنگ‌آمیزی جزئی و کلی
  2. لیسه کشی
  3. خش گیری
  4. لکه گیری
  5. رفع مات رنگ بدنه بدون نقاشی

برای کسب مشاوره ی تخصصی رایگان در زمینه ی نقاشی ماشین در اصفهان می توانید هم اکنون با ایران بدنه تماس بگیرید تا کارشناسان حرفه ای و کارآزموده ی ما به شما برای گرفتن تصمیم درست یاری کنند و همچنین ابهامات موجود در ذهنتان را از نقاشی بدنه خودرو و مراحل نقاشی ماشین در اصفهان برطرف نمایند.

خدمات رنگ بدنه خودرو

خدمات رنگ بدنه خودرو

بیشتر بخوانید : برای کسب اطلاعات از انواع صافکاری خودرو کلیک کنید.

مراحل نقاشی خودرو

در این قسمت می خواهیم شما را با مراحل رنگ آمیزی بدنه خودرو آشنا کنیم. همانطور که می دانید مجموعه تخصصی ایران بدنه یکی از بزرگترین مراکز اصفهان است که در زمینه خدمات خودرو و رنگ آمیزی بدنه ماشین نیز فعالیت دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان این مجموعه استفاده نمایید.

1.چربی زدایی یا فسفاته کردن:

هنگامی که بدنه ماشین به تازگی جوش داده شود، آن را از اتاق جوش خارج کرده و به اتاق نقاشی می برند. اولین انتخاب برای رنگ آمیزی ،بدنه ماشین است. ورق های بدنه خودرو حاوی ناخالصی هایی مانند گریس و روغن هستند و این گریس از چسبندگی رنگ جلوگیری می کند. بنابراین در این قسمت بدنه ماشین جوش داده شده چربی زدایی می شود.

2.آستر کردن خودرو:

در مرحله دوم رنگ آمیزی بدنه، خودرو وارد استخر آستر می شود. در این مرحله بدنه خودرو با مقاوم ترین پوشش پوشانده می شود تا در دراز مدت از پوسیدگی بدنه جلوگیری شود.

3.سیلر کردن بدنه خودرو:

سیلر کاری به معنای درزگیری بدنه خودرو است. در این مرحله تمام درزهای بدنه خودرو سیلر کاری می شود و از ورود گل و غبار به داخل خودرو جلوگیری می کند.

4.قیرپاشی بدنه خودرو:

قیرپاشی برای عایق کاری قطعات زیر خودرو زیر پدال و زیر گلگیرهای عقب و جلو انجام می شود تا از پوسیدگی جلوگیری شود. این به این دلیل است که زیر بدنه بیش از سایر قسمت ها در معرض گل و لای قرار دارد.

5.اماده سازی و پد گزاری بدنه خودرو:

در این بخش تمام قسمت های مختلف بدن از نظر قری و سنباده کاری مقطعی بررسی می شود.

6.پاشیدن استر بر روی بدنه خودرو:

قبل از اسپری کردن استر ، تمام سطح بدنه تمیز و تهویه می شود، سپس بدنه به داخل کابین اسپری رفته و کل بدنه آستر داده می شود.

رنگ بدنه خودو

7.آماده سازی برای رنگ بدنه خودرو:

در این قسمت سمباده زنی بدنه خودرو آغاز می شود. سنباده کاری برای حذف ذرات و زباله های چسبیده به سطح بدنه خودرو انجام می شود و این باعث می شود رنگ بهتر به بدنه بچسبد.

8.اسپری کردن رنگ نهایی بر روی بدنه خودرو:

مرحله ی بعدی در نقاشی ماشین در اصفهان وارد شدن خودرو به غرفه پاشش رنگ است که باید رنگ را به طور یکنواخت روی سطح خودرو اسپری کرد. سپس ماشین برای پخته شدن رنگ وارد کوره می شود تا رنگ بپزد.

9.پولیش کاری بدنه خودرو:

بعد از مرحله کوره بدنه وارد مرحله پولیش کاری و تعمیرات می گردد که تو این قسمت آشغال های احتمالی و عیب هایی که قابل برطرف شدن می باشد را از بین ببرند.

10.در نهایت تحویل خودرو به سالن مونتاژ:

بعد از رفع عیبهای بدنه خودرو برای انجام مرحله کنترل کیفیت به سالن مونتاژ می رود.