اخبار

صافکاری در اصفهان بدون رنگ – صافکاری درجه 1

بهترین صافکاری خودرو در اصفهان
5/5 - (2 امتیاز)

امروزه استفاده از خودرو در زندگی روزمزه انسان ها جزیی لاینفک شده که به طبع استفاده مداوم از خودروها و زیاد شدن آن ها در خیابان ها میتواند باعث بروز تصادفات بزرگ و کوچک شده که به طبع آن باعث افزایش مشاغل مربوط به خوردو در زمینه تعمیر و ترمیم بدنه خودکاری و صافکاری خودرو شده است. مجموعه ایران بدنه به عنوان یکی از بهترین صافکاری خودرو در اصفهان آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است در ادامه توضیحات بیشتری راجع به صافکاری ماشین ارائه میدهیم :

به طور کلی خسارت وارد شده بر اثر تصادف به دو دسته آسیب سطحی و آسیب عمقی تقسیم میشود. آسیب های سطحی به آسیب هایی میگویند که به بدنه آسیب کمی وارد شده که در این حالت با پولیش کاری و صافکاری بی رنگ میتوان قطعه را به حالت اولیه برگرداند. اما در آسیب عمقی بدنه در اثر ضربات شدید آسیب زیادی دیده است که باید صافکاری یا چکش کاری انجام شود و معمولا به نقاشی خودرو نیاز مند است.

اگر اخیرا شما یک تصادف داشته اید و بدنه خودرو شما دچار فرورفتگی شده ناراحت نباشید! یک صافکار حرفه ای در ابتدا قسمت های آسیب دیده را بررسی کرده و تخمین میزان آسیب و نوع صافکاری آن را تعیین میکند و در حقیقت صافکاری خودرو مهارتی برای تعمیر بدنه خودرو (نهایت تلاش برای بدون رنگ درآوردن قطعه به حالت اولیه) است که البته همه ی افراد قادر به انجام بی عیب و نقص این کار نیستند .

پس سعی کنید در انتخاب صافکار خود دقت کافی داشته باشید صافکار ها با استفاده از وسایل مختلفی تلاش میکنند تا قطعه را به حالت اولیه تبدیل کنند ممکن است قطعه داخلی آسیب شدیدی دیده باشد و در این صورت دیگر انجام صافکاری به صرفه نیست و بهتر است شما قطعه را تعویض کنید تعویض قطعه معمولا در درب‌ها، کاپوت و گلگیر‌های خودرو و در شرایط بدتر، تعویض شاسی و اتاق خودرو انجام می‌شود.

پیشنهاد : برای خرید انواع رادیاتور خودرو و استعلام قیمت کلیک کنید.

انواع صافکاری خودرو

همانطور که در بالا شاره کردیم با توجه به میزان شدت تضادف و آسیب وارده به بدنه خودرو میتوان صافکاری را به چند دسته تقسیم کرد که در زیر به آن اشاره میکنیم :

صافکاری بی رنگ و صافکاری با رنگ

صافکاری بدون رنگ با دستگاه در اصفهان : اگر در تصادف ضربه زیادی به خودرو وارد شده باشد که در اثر ضربه رنگ بدنه رفته باشد و یا در اثر صافکاری یا همان چکش کاری رنگ از بین برود، نمیتوان صافکاری ماشین را بدون رنگ انجام داد بلکه بعد از انجام صافکاری باید نقاشی نیز کرد و اما اگر از بهرتین صافکاری کمک بگیرید، با خیالی راحت تر میتواند قطعه را به آن ها بسپارید و در صورت اجرا، آن ها میتوانند قطعه را برای شما بدون رنگ درآورند.

صافکاری با لیزر

مدرن ترین روش صافکاری، صافکاری لیزری است. اگر رنگ بدنه در اثر تصادف دچار شکستگی شود میتوان از صافکاری لیزری استفاده می‌شود. که با استفاده از لیزر و علم اپتیک (نور شناسی) به تعمیر سطوح خارجی بدنه خودرو می‌پردازند. در این روش بخاطر حرارتی که لیزر از دارد، هیچ رد و نشونه‌ای از صافکاری روی بدنه نمی‌ماند و این یک مزیت بزرگ برای صافکاری است.

صافکاری با دستگاه مغناطیسی

دستگاه مغناطیسی با سیستم امواج الکتریکی، به گونه‌ای کار می‌کنند که مولکول‌های فولاد را از هسته و مرکز ورق به جنبش در می‌آورند و باعث رفع فرو رفتگی‌ها میشوند.

صافکاری با دستگاه مکش یا همان صافکاری با ساکشن

از این نوع صافکاری برای ضربه های سطحی میتوان استفاده کرد و بدین گونه عمل میکند که قسمت‌های فرو رفته را با دستگاهی به حال اولیه خود برمیگرداند به طوری که هیچ ردی از خود به جای نگذارند. جهت صافکاری با دستگاه مکش اصفهان میتوانید با مجموعه ایران بدنه در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید : برای کسب اطلاعات بیشتر از کندانسور کولر کلیک کنید.

صافکاری PDR

از این روش برای رفع فرورفتگی روی بدنه و یا حتی فرورفتگی هایی که بر اثر پرتاب سنگ ریزه به وجود آمده است، قابل اجراست. صافکاری از این روش با استفاده از گیره و میله‌های PDR که از جنس فولاد است انجام میشود شاید استفاده از این میله ها ساده به نظر برسد اما به تجربه ی بالایی نیاز دارد. قیمت صافکاری pdr در اصفهان با استان های دیگر تفاوت آنچنانی ندارد ولی در ابتدا شما باید از کیفیت کار صافکارتان مطمئن شوید.

 

چگونه بهترین صافکار خودرو در اصفهان را پیدا کنیم ؟

در زیر نکاتی به شما میگوییم که میتواند شما را در پیدا کردن یک صافکار خوب در اصفهان یا هر استان دیگر یاری کند :

  1. یک صافکار خوب باید قبل از شروع به کار، مراحل صافکاری همراه با جزییات کار (بی رنگ یا با رنگ) را با قیمت حدودی به شما اعلام کند.
  2. قبل از شروع کار همه ی قسمت ‌های اضافی روی بدنه (دستگیره و …) جدا شود.
  3. برای صاف کردن هر قسمت، چکش را از داخل بدنه به سمت بیرون بزند و به ضدت ضربه ها دقت کند.
  4. دقیقا از همان رنگ بدنه استفاده کند که تضاد رنگی با دیگر قطعات خودرو نداشته باشد همچنین از رنگ باکیفیت بالا استفاده کند چرا که رنگ های بی کیفیت در مجاورت آفتاب تغییر رنگ میدهند.
  5. یک صافکار خوب باید تمام تلاش خود را کند تا قطعه را تعویض نکند چرا که افت قیمت ماشین تعویض قطعه نسبت به صافکاری با رنگ بیشتر است.
  6. اگر ضربه های وارده به خودرو زیاد بود بهتر است برای بهترین صافکار تحقیقات لازم را انجام دهید تا نتیجه ی خوبی بگیرید زیرا علاوه بر پرداخت هزینه زیاد، ممکن است آن تضاد رنگ و یا کاری که تمیز نباشد شما را دلزده کند و شما زمان و هزینه را از دست داده باشید.
پیشنهاد ویژه : برای خرید رادیاتور بخاری با بهترین قیمت کلیک کنید.

کدام قسمت از بدنه خودرو بیشتر صافکاری میشود ؟

صافکاری گلگیرها

یکی از مهم ترین اجزایی که در معرض خطر تصادف هستند گلگیر ها هستند که به خاطر اینکه برجستگی خاصی دارند در حقیقت ضربه گیر ماشین است برای صافکاری بدون رنگ گلگیر نیازی نیست آن را از بدنه جدا کرد و میتوان با ابزار های مخصوص این کار را انجام داد. اما اگر آسیب زیاد باشد صافکار مجبور به جداکردن گلگیر از روی بدنه ماشین است و لازم است صافکار بعد از اتمام کار بالاترین دقت خود را در تراز کردن گلگیر با کاپوت و چراغ و سپر را داشته باشد.

صافکاری گلگیر - بهترین صافکاری گلگیر در اصفهان

صافکاری گلگیر – بهترین صافکاری گلگیر در اصفهان

صافکاری کاپوت

کاپوت خودرو یکی دیگر از قعات ماشین است که در برابر ضربه قرار میگیرد از آنجایی که کاپوت در قسمت جلو ماشین است در برابر آسیب مستعد است و باید به شما بگوییم در صاف‌کاری کاپوت هر چقدر هم که کاپوت صاف شود،  به خاطر منحنی بودن کاپوت باز هم امواج و برجستگی‌ها قابل مشاهده است. و از آنجایی که کاپوت تاثیر زیادی در ظاهر خودرو دارد ممکن است مالکان خودرو در خیلی از مواقع به دلیل عدم تخصص صافکار، مجبور خرید کاپوت جدید شوند که برای آن ها هزینه ی زیادی را به همراه خواهد داشت.

صافکاری کاپوت در اصفهان

بهترین صافکاری کاپوت در اصفهان

تعمیر سپر

یکی از آسیب پذیر ترین قطعات خودرو، سپر خودرو است که همان طور که از اسمش پیداست سپر بلای خودرو است ! و همیشه سپر به عنوان یک بخش محافظ برای خودرو در نظر گرفته میشود و وظیفه اصلی آن‌ محافظت از بدنه و فضای داخلی خودرو در مقابل ضربه‌های احتمالی است. تعمیر سپر خودرو یک تخصص در زمینه‌ی سپرسازی و صافکاری خودرو می‌باشد. شاید ندانید ولی اگر سپر خودرو به درستی تعمیر نشود، بسیاری از سیستم‌های پایداری و تعادل خودرو ممکن است از کار بیفتند. اگر سپر ضربه خورد فرو رفت با استفاده از صافکاری PDR توسط میله‌های خاص پی‌دی‌آر و یا بوسیله دستگاه هاتباکس، تعمیر می‌شود. اما اگر سپر شکست باید برای تعویض و یا جوش دادن آن سریعا اقدام کنید. اما باید بگوییم بعد از جوشکاری، سپر خاصیت نرمی خود را از دست می‌دهد بهتر است برای خرید سپر اقدام کنید. در زیر میتوانید لیستی از سپر های جلو و عقب خودرو را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید : برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع سپر اتومبیل کلیک کنید.

تعمیر سپر در اصفهان

تعمیر سپر در اصفهان- بهتری صافکاری خودرو در اصفهان

صافکاری سقف

سقف خودرو در تصادفاتی مانند چپ شدن ماشین آسیب میبیند معمولا سقف خودروها را تنها از دو لایه فلز سبک میسازند تا وزن خودرو به حداقل برسد. همانطور که در بالا گفتیم ممکن است صافکار شما تشخیص را بر این دهد که برای صافکاریماشین لازم باشد آن قطعه را از بدنه جدا کند. ولی وقتی سقف خودرو دچار فرورفتگی شود نمیتوان سقف را از بدنه خودرو جدا کرد برای همین  برای صافکاری سقف از روش مکش برای از بین بردن فرورفتگی‌ها ایجاد شده استفاده میشود.

صافکاری سقف در اصفهان

بهترین صافکاری سقف در اصفهان

 

برای صافکاری خودرو از چه ابزار هایی استفاده میکنند ؟

تگرگ کش چسبی

یکی از حرفه ای ترین ابزار صافکاری ، تگرگ کش چسبی است که با استفاده از چسب گیره ‌هایی را به قسمت ‌های آسیب دیده  چسبانده و سپس با اعمال نیرو آن را به سمت بیرون میکشند تا قسمت فرو رفته تعمیر شود.

تگرگ کش چسبی

خرید تگرگ کش چسبی – بهترین ابزار برای صافکاری بیرنگ در اصفهان

وسایل بتونه کاری

از ابزار بتونه کاری زمانی استفاده میشود که صافکاری انجام شده و برای قبل از نقاشی زیر ساخت های لازم را انجام میدهیم.

دستگاه جوش

اگر در هنگام تصادف ، قسمتی از برنه شکسته شده باشد ، بهترین صافکار باید با استفاده از دستگاه جوش بتواند قسمت های شکسته را با استفاده از  این دستگاه جوش ، جوش دهد.

پمپ رنگ

برای رنگ زدن میتوان از دستگاه پمپ رنگ استفاده کرد که البته بعد از بتونه کاری و صیقل دادن قسمت آسیب دیده و ساخت رنگ این کار قابل انجام است.

سمباده

سمباده ها در دو نوع برقی و دستی وجود دارند که بعد از صافکاری و بتونه کاری از آن استفاده میشود.

خشک کن رنگ

برای خشک کردن رنگ بعد از صافکاری قسمت های مختلف خودرو میتوان از خشک کن رنگ استفاده کرد نحوه کار این دستگاه با لامپ‌های مادون قرمز است که سرعت خشک کردن بالایی دارند.

دستگاه خشک کن رنگ

دستگاه خشک کن رنگ بعد از صافکاری در اصفهان

پولیش

بعد از انجام صافکاری و نقاشی قسمت آسیب دیده باید با توجه به مهارت صافکار و نقاش باید تفاوت رنگ در آن قسمت  و دیگر قسمت های های خودرو بررسی شود .برای اینکه رنگ جدید قابلا تشخیص نباشد، قسمت‌های جدید را پولیش کاری می‌کنند.

مشتی و قالب تنه

برای صافکاری بدون رنگ برای فرورفتگی ها و یا برآمدگی ها میتوان از این ابزار استفاده کرد.

شاسی کش

همانطور که از اسم این ابزار پیداست برای بازگرداندن خسارت وارد شده به شاسی خودرو از این ابزار استفاده میشود شاسی کشی به کمک جک انجام می‌شود که به آن شاسی کش نیز می‌گویند.

میله ‌های صافکاری

میله های صافکاری یا همان اهرم صافکاری نیاز به تخصص بالایی دارد همچنین از این ابزار برای صافکاری بی رنگ قسمت‌های مختلف بدنه شامل درب‌ها، کاپوت، ستون و سقف استفاده می‌شود.

صافکاری بدون رنگ در اصفهان و شاپور اصفهان

بهترین صافکاری خودرو شاهپور اصفهان – صافکار درجه یک اصفهان

اگر برای شما جدید تصادفی پیش آمده که ماشین شما نیاز به صافکار اساسی دارد مثل همین تصویر روبرو ! نگران نباشید ما اینجاییم که دیگر ناراحتی نداشته باشید مجموعه ایران بدنه با ارائه ی خدمات صافکاری و فروش انواع قطعات بدنه خودرو سعی بر ارائه ی خدمات با بهترین کیفیت و صافکاری ارزان در اصفهان را داشته باشد.